Aktiviteler

Keşfetmeye Hazır mısın?

Anamur'un Muhteşem Doğasını

Ala Köprü

Ana yatak üzerinde 19.65 metre açıklığında tek gözlü bir köprüdür. Köprüde ayrıca taşkın suları için bir boşaltma gözü doğu yönüne yerleştirilmiştir

Mamure Kalesi

Görkemli yapısı ile oldukça etkileyici ve önemli olan Mamure Kalesi ülkemizin önemli kültürel miraslarından birisidir. Pek çok uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Mamure Kalesi oldukça merak edilmektedir.

Köşekbükü Mağarası

Mağara 500 m²’lik alana sahiptir. Mağaranın 2000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu anlaşılmaktadır. Mağaranın astım hastalığına iyi geldiği bilinmektedir.

Anamurium Antik Kenti

Anadolu’nun güneyindeki en uç noktada bulunan Anamur Burnu’nun, doğuya bakan yamaçlarında kurulan Anemurium’un geçmişi ile ilgili kesin bir bilgi olmamasına rağmen, yazılı kaynaklarda kentin MÖ 4’üncü yüzyıllarda kurulduğu tahmin ediliyor.

Caretta Caretta

Caretta carettalar sırt tarafı kahverengi veya kırmızımsı, alt tarafı ise beyazımsı açık sarı renkte olan deniz kaplumbağalarıdır. Yaşam döngülerinin neredeyse tamamını denizlerde geçiren bu hayvanlar sadece yumurtlamak için karaya çıkarlar. Ortalama 100-120 yıl yaşayan caretta carettaların bacakları yüzme görevini görecek şekilde kürek biçimini almıştır. Oksijeni havadan almalarına rağmen uzun süre su altında kalabilen bu deniz kaplumbağaları, milyonlarca yıl sürmüş değişim sürecinde suda yaşamaya tamamen uyum sağlamışlardır.

Doğa Yürüyüşü

Azı Tepe’si doğa yürüyüşü etkinlikleri yapılmaktadır.

Balık Tutma Aktivitesi

Anamur iskelesi veya sahil şeridinde balık tutma aktivitesi yapabilirsiniz.

Rüzgar Sörfü

Otelimize 1 km mesafede ücret karşılığı rüzgar sörfü dersleri alabilir ve rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Bisiklet Turu

Otelimize yakın mesafede bisiklet kiralama hizmeti veren yerlerden tedarik edilerek bisiklet turu atabilirsiniz.